Агрономія
Головне:
Агрономія

Спекотний червень прискорив дозрівання озимини

Контрастний температурний режим протягом останніх півтора місяці був стресом для більшості сільськогосподарських культур. На всій території України рослини спочатку страждали від недостатнього тепла і низьких нічних температур, а потім – від надзвичайно високих для початку червня температура повітря і грунту.

Про це повідомляють аналітики «УкрАгроКонсалт».

Протягом більшої половини другої декади червня спостерігалася спекотна погода, переважно з дощами різної інтенсивності, подекуди з сильними зливами і грозами. Опади спостерігалися на всій території: від незначних до великих, коли в деяких районах за добу випала половина місячної норми.

Зволоження метрового шару ґрунту під озимими зерновими культурами на більшості площ західних, північних, місцями в центральних областях в кінці першої декади червня було оптимальним – 121-170 мм і надлишковим – 171-218 мм.

«У зв’язку з цим, у південних, південно-східних і центральних областях дуже рано почалося дозрівання озимих культур, зерно яких досягло молочної стиглості на 10-15 днів раніше від середніх багаторічних показників. На окремих площах південних областей відзначена воскова стиглість зерна озимої пшениці, що майже на місяць раніше за середні багаторічні показники», – йдеться в повідомленні.