Агрономія
Головне:
Агрономія

Соняшник є кращим попередником для озимої пшениці, ніж соя, – досвід KSG Agro

Соняшник став вимушеним попередником озимої пшениці на полях агрохолдингу KSG Agro, проте результати вирощування пшениці компанію задовольняють.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор із виробництва KSG Agro Дмитро Ємельченко.

«На жаль, у регіоні, де працюють підприємства KSG Агро, є певні труднощі з вирощуванням таких попередників озимої зернової культури, як соя та горох», – пояснив він.

За його словами, якщо порівняти соняшник і сою щодо винесення вологи з ґрунту, то бобова культура програє. А якраз наявність вологи у верхньому шарі ґрунту і є головним питанням на момент сівби.

«Другий чинник, про який важливо подбати до посівного періоду, – це наповненість ґрунту поживними речовинами. У цьому сенсі соняшник теж є добрим попередником пшениці. Адже його рослини мають стрижневу кореневу систему й виносять поживні речовини зі значно більшої глибини, ніж та, на якій живиться пшениця», – зауважив Дмитро Ємельченко.

Соняшник став вимушеним попередником озимої пшениці на полях агрохолдингу KSG Agro через неможливість впроваджувати повноцінну сівозміну в умовах дефіциту вологи.

Нагадаємо, фермерів попереджають про підвищення шкідливості хлібних блішок. Раніше було названо найкращі попередники сої.