Агрономія

Злакова муха може знищити восени понад 60% сходів озимої пшениці

За сприятливих умов внутрішньостебловий шкідник злакова муха може в осінній період знищити понад 60% сходів озимої пшениці та завдати істотної шкоди сільськогосподарському виробництву.

Під назвою внутрішньостеблових шкідників об’єднують велику групу видів, личинки яких живуть у стеблах злаків. Найпоширенішими видами цієї групи шкідників є гессенська й шведська мухи та опоміза пшенична.

Високий ступінь їх шкідливості визначається насамперед тим, що шкодять вони в комплексі й протягом практично всього періоду росту та розвитку рослин, впливаючи буквально на всі складові структури врожаю: кількість рослин на квадратний метр, продуктивний стеблостій, кількість зернин у колосі, масу 1000 насінин.

В одному стеблі зернових злаків зазвичай мешкає тільки одна личинка, що належить до того чи іншого виду, за винятком гессенської мухи, у якої в одній рослині може мешкати кілька личинок.

За пошкодження сходів різними видами злакових мух зовнішній вигляд пошкоджених рослин одібний — у них жовтіє та в’яне центральний листок. Зазвичай це відбувається у фазу 3–4 листки.

Якщо основне стебло пошкоджено до початку утворення бічних стебел, то такі рослини, як правило, гинуть.

У тих пошкоджених рослин, що вижили, зменшується кількість вторинних коренів, уміст цукрів, знижується зимостійкість, кущистість, що призводить до значної втрати врожаю.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!