Агрономія
Головне:
Агрономія

СФГ «Лан» на Одещині вводить сорго у сівозміну

Фермерське господарство «Лан» на півдні Одещини має намір цього року п’яту частину оброблюваних площ  відвести під сорго. В господарстві обрали для сівби перший в Україні гібрид цієї культури, стійкий до Євролайтингу.  

Про це AgroTimes дізнався у власника ФГ «Лан» В’ячеслава Уханова.

За його словами, сорго в сівозміну господарство вводить з двох причин: по-перше, це дуже посухостійка культура, яка дає гарні врожаї навіть в умовах півдня, по-друге, на сьогодні ціна на сорго червоне вища навіть, ніж на пшеницю. 

«Побачимо, як поведе себе в нас ця культура, адже основна проблема сорго в тому, що воно на перших етапах росте дуже повільно і дуже заростає бур’янами, як злаковими, так і дводольними. І якщо з дводольними боротися легше, то зі злаковими досить складно. Оскільки гібрид стійкий до Євролайтингу, посіви можна обробити Пульсаром, що дасть змогу знищити всі бур’яни, які будуть зверху, без упливу на грунт», – зазначив В’ячеслав Уханов.

Таким чином в ФГ «Лан» мають намір «освіжити» сівозміну і очищати грунт від Євролайтингу.

«У нашому регіоні сім рас вовчка, тому що сівозміни дуже короткі, і без цієї технології соняшник виростити складно», – додав фермер.

Нагадаємо, «Агротрейд» вирощуватиме сорго на Харківщині.