Агрономія

Сорго ефективно доповнить сівозміну в умовах дефіциту вологи

В умовах низького рівня природного зволоження зони Південного Степу є сенс збільшити площі під однією з найбільш посухостійких і врожайних в умовах дефіциту вологи культур – сорго.

Таку думку висловив завідувач лабораторії неполивного землеробства Інституту зрошуваного землеробства НААН Анатолій Коваленко в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer..

За його словами, для доброго забезпечення сорго вологою особливу увагу слід приділяти вибору попередника.

Так, у дослідах Інституту зрошуваного землеробства врожайність сорго в стаціонарних дослідах становила в ланці «чорний пар – пшениця озима – сторго» – 4,05 т/га, в ланці «зайнятий пар – пшениця озима – сорго» – 3,41 т/га і «кукурудза МВС – пшениця озима – сорго» – 3,06 т/га.    

«У гостро посушливих умовах 2012-13 рр. сорго забезпечило врожайність зерна в наших демонстраційних дослідах на рівні 1,73-3,68 т/га, тоді як ячменю ярого – всього 1,31-1,61 т/га. Втім, для більш ефективного потенційних можливостей цієї культури необхідна адаптація технології її вирощування для Південного Степу», – зауважує науковець.

Анатолій Коваленко радить після збирання попередника (зазвичай це зернові колосові культури) солому обробляти препаратами-деструкторами, які у 2,07-2,15 раза пришвидшують її розкладання і сприяють підвищенню врожайності сорго на 29-29,6%.

Нагадаємо, на думку співвласника підприємства «Володимирівське» Анатолія Григорчука (Кіровоградська обл.), ефективно господарювати без даних про запаси продуктивної вологи в ґрунті стає неможливо.

Як повідомлялося, максимальному збереженню вологи сприяє вирівнювання поля з осені.