Агрономія

В «УкрАгроКом» розповіли про тонкощі підживлення озимого ріпаку

Головне завдання під час розробки системи живлення – забезпечити оптимальне співвідношення елементів для формування високоякісного врожаю озимого ріпаку в різні фази його розвитку.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці написали фахівці компанії «УкрАгроКом».

В компанії наголошують на неможливості одночасно під час сівби ріпаку внести всі необхідні елементи у повному обсязі. В залежності від фаз розвитку, динаміка споживання основних елементів живлення корелюється в різних співвідношеннях.

«Норми внесення мінеральних добрив залежать від багатьох чинників, серед яких основними є: попередник, родючість ґрунту та його агрохімічні показники, програмований рівень врожайності», – йдеться в повідомленні.

Тому при виборі технології та механізму живлення необхідно враховувати дуже багато чинників та пам’ятати, що нераціональне використання добрив може призвести не тільки до відсутності ефекту, але й спричинити негативні наслідки.

«Насіння ріпаку особливо цінне за рахунок вмісту білків та жирів. Як головні мінеральні складові білку, важливе значення мають азот і сірка. Азот є основою формування вегетативної маси та високої продуктивності посівів. Серед різних форм азотних добрив рекомендовані для осіннього застосування аміачні, а для весняного – аміачно-нітратні форми.

Проте, за недостатнього рівня фосфорно-калійних добрив, ефективність азотних добрив різко зменшується. А надмірне азотне живлення в осінній період посилює накопичення води в тканинах, погіршує процес загартування рослин. Підвищити ефективність засвоєння мінеральних добрив та зимостійкість ріпаку допоможе внесення мікродобрив по вегетації», – зазначають у компанії.