Агрономія

Уникнути змішування органічної сировини з неорганічною допоможе комплекс заходів

У ПСП ім. Т.Г. Шевченка «Аснова Холдинг» для уникнення «забруднення» органічної сировини неорганічною агрегати спочатку працюють на органічних площах, а потім – на інтенсивних.

Про це розповів Андрій Вдовиченко, директор із виробництва продукції органічного рослинництва ПСП ім. Т. Г. Шевченка «Аснова Холдинг» (займається органічним землеробством у Київській області), пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Коли потрібно перекинути техніку з інтенсивних на органічні, її повністю обробляють – обдувають і миють під тиском, протоколюючи усі дії», – зазначив він.

Під час жнив збіжжя, скошене по периметру на ширину жатки комбайна, вивантажують і зберігають окремо, потім його реалізують як звичайне. Між органічними полями й полями, що обробляють за інтенсивною технологією, створюють буферну зону.

«Здебільшого ризики забруднення органіки «хімією» пов’язані з людським чинником, – додав Андрій Вдовиченко. – Тому ми ретельно контролюємо всі етапи переміщення техніки, продукції, засобів захисту й мінеральних добрив».

Раніше повідомлялося, за яких умов в органічному землеробстві можна використовувати неорганічне насіння.