Агрономія

Органічні рослини більш стресостійкі за неорганічні, – досвід

Озима пшениця

Останніми роками ПСП ім. Т. Г. Шевченка («Аснова Холдинг»), що займається органічним землеробством у Київській області, наражається на низку нетипових погодних умов. Так, минулого посушливого року це призвело до зниження врожайності до 20–40% від запланованої на полях, як за органічної, так і традиційної системи землеробства.

Про це розповів Андрій Вдовиченко, директор із виробництва продукції органічного рослинництва ПСП ім. Т. Г. Шевченка «Аснова Холдинг», пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Через критичні умови довелося пройти всім культурам, але органічні виявилися більш стресостійкими, ніж неорганічні, – ділиться висновками Андрій Вдовиченко. – Зокрема, через те, що за традиційного виробництва рослини отримують додатковий стрес при внесенні хімічних препаратів».

Це один з аргументів використання біопрепаратів у підприємстві не лише в органіці, а й традиційному землеробстві.

Другий аргумент на користь застосування інтегрованої системи захисту культур полягає у тому, що внесення біопрепаратів (превентивний метод боротьби з хворобами та шкідниками) дозволяє позбутися проблеми без суттєвих витрат на інші засоби захисту й уникнути додаткового стресу для рослин.

Нагадаємо, уникнути змішування органічної сировини з неорганічною допоможе комплекс заходів.