Агрономія

При виборі протруйника насіння необхідно врахувати кілька чинників

Обираючи протруйник для насіння озимої пшениці, варто врахувати, що деякі попередники сприяють накопиченню збудників фузаріозу в рослинних рештках: кукурудза, ріпак, соя, горох.

На цьому наголосив керівник ТОВ «Агрофірма «Колос» Леонід Центило, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Тож, сіючи озиму пшеницю по одному з таких попередників, слід обирати відповідний фунгіцидний протруйник для захисту кореневої системи рослин», — порадив він.

Також гарним рішенням буде здати насіннєвий матеріал на перевірку до сертифікованої лабораторії, аби визначити наявність тих чи інших патогенів у насінні. З огляду на результати фітопатологічного аналізу, технічні експерти надають рекомендації щодо заходів із захисту рослин у допосівний (протруєння) та післяпосівний періоди, що допомагає спеціалістам господарства обрати методи і засоби захисту, забезпечити їх застосування на відповідному рівні й мінімізувати ризики.

Протруювання насіння фунгіцидними та інсектицидними препаратами дає можливість захищати молоді проростки та корені від комплексу шкодочинних хвороб та шкідників на посівах зернових культур, і не тільки їх.

У залежності від д.р. препаратів, повноцінний захист може тривати до 3-4 тижнів з моменту потрапляння зернівки в ґрунт. Протруювання захищає посіви (зернівки) від таких хвороб, як: майже всі види сажки, гельмінтоспоріозна та фузаріозна кореневі гнилі, пліснявіння насіння, та інші.

Для підбору оптимальної комбінації протруйників, варто використовувати провірені препарати, які дозволені до використання згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».