Агрономія
Головне:
Агрономія

Посівна в ГК «Агротрейд» затримується через дощі

ГК «Агротрейд» 2 квітня розпочала посівну в Сумській та Чернігівській областях з ярої колосової групи, а в Харківській – з гороху. З 10 квітня стартувала сівба соняшнику й кукурудзи, проте наразі погода вносить свої корективи: через дощі посівна затягується щонайменше на 10 днів.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

За словами директора агропромислового департаменту «Агротрейд» Олександра Овсяника, цьогорічні умови кардинально відрізняються від минулого року: зима була сніжна та без критичних морозів, а ось весна – холодна. І хоча стан озимих наразі гарний, умови для сівби ярих культур незадовільні.

«Холодна весна буде викликом для роботи гербіцидів, фунгіцидів, адже при знижених температурах вони працюють слабше. І рослини будуть розвиватися не так швидко, як нам того хотілося б, тому ми не очікуємо ранніх сходів», – розповідає Олександр Овсяник.

Загалом холдинг обробляє 70,5 тис. га землі в Чернігівській, Сумській, Полтавській та Харківській областях. Найбільше цього року компанія посіє пшениці. Під неї відведено 18,8 тис. га із 70,5 тис. га, що їх обробляє компанія, трохи менше під кукурудзу – 17,6 тис. га. Соняшником засіють 11,2 тис. га, ріпаком – 5 тис. га, соєю – 4,6 тис гар.

Новою культурою для компанії цього року стало сорго, ним буде засіяно 430 га в Харківській області. Ще на 2,5 тис. га вирощуватимуть органічні культури, серед яких – кукурудза, соняшник, пшениця, гірчиця, горох, гречка.

Наразі погодні умови найбільш сприятливі в Харківській області, тут добігає кінця сівба соняшнику й кукурудзи, вже закінчені роботи на органічних ділянках. Складніша ситуація в Сумській та Чернігівській областях, де місцями ґрунт на полях настільки вологий, що техніка не може розпочати роботу.

«Тому орендуємо додаткові сівалки та культиватори, щоб, коли погода покращиться, наздогнати те, що втратили по строках. Загалом, умови не дуже вигідні для посівної, але будемо пристосовуватись. Благо, що минулий рік нас багатому навчив, тому ті технології, які добре себе зарекомендували, будемо використовувати і цього сезону», – запевняє головний агроном. 

Нагадаємо, українські науковці прогнозують добрий урожай озимої пшениці. Як повідомлялося, ГК «Агротрейд» увела у сівозміну озиме жито.

Журнали