Агрономія

Пошкодження рослин озимої пшениці заморозком мінімізують гумати

Пошкодження рослин озимої пшениці заморозком мінімізують гумати

Обприскуючи рослини озимої пшениці гуматами під час заморозків підвищується в’язкість протоплазми клітин і концентрація клітинного соку. Це призводить до зниження температури замерзання клітинного соку, зменшення розміру кристалів льоду в клітинах і допомагає мінімізувати або уникнути пошкодження рослин заморозком, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Обробка насіння ярих культур гуматами або рання обробка по вегетації дозволяє в умовах зниження температури на 1–3 °C від мінімально допустимої відновити нормальний метаболізм у клітинах рослин, всисну здатність кореневої системи, запобігти відставанню в темпах росту і розвитку рослин.

За високих температур обприскування рослин пшениці гуматами допомагає підтримати фотосинтез в умовах перевищення максимально допустимих температур. Це дозволяє рости й розвиватися рослинам в умовах, коли температура навколишнього середовища сягає понад +33…+36 °C.

В умовах посухи, обприскавши рослини гуматами, ви зменшите коефіцієнт транспірації. Це дозволить рослині синтезувати до 25% більше органічної речовини і, відповідно, врожаю з тієї самої кількості доступної вологи.

Обприскування посівів гуматами після градобою або пошкодження шкідниками стимулює відростання листкової маси та галуження стебел, що значно зменшує втрати від пошкоджень. Також посилюється імунітет рослин і знижується їх зараження патогенами у місцях пошкоджень.

Нагадаємо, застосування гуматів сприяє приросту врожайності озимої пшениці.