Агрономія

Подальші зміни клімату не вплинуть на стресостійкість рису, - дослідження

Вчені з Університету штату Міссісіпі з’ясували, що збільшення кількості вуглекислого газу в атмосфері внаслідок зміни клімату не вплине на те, як рослини посухостійких сортів рису справляються зі стресом.

Про це повідомляє Crop Science Society of America.

Для вивчення впливу зміни клімату на реакцію рослин вчені змоделювали в теплиці атмосферу майбутнього, збільшивши вміст вуглекислого газу в ній. Дослідники виростили 14 сортів рису при більш високих температурах, меншій кількості вологи й за різної освітленості для створення штучних стресів.

Рослини рису, вирощені в умовах майбутніх рівнів вуглекислого газу, були вищими, з більшою площею листка і подовженою кореневою системою. Реакція рослин на стресові фактори, як, наприклад, посуха, залишилася такою ж, як і за нинішнього рівня вуглекислого газу.

«Існуючі дослідження з виявлення посухо- і жаростійкого рису дозволяють припустити, що ці сорти збережуть бажані ознаки при підвищенні рівня вуглекислого газу. Це також означає, що селекціонери можуть проводити скринінг сортів сільськогосподарських культур без зміни рівня вуглекислого газу, що складно зробити в більшості теплиць», – зазначив професор Університету штату Міссісіпі Раджа Редді.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!