Агрономія

Побороти соняшниковий вовчок можна лише за комплексного підходу, – думка

При визначенні строків і норм посіву соняшника необхідно враховувати умови року та особливості свого поля. Варто закладати експерименти з різними густотами і, враховуючи цей досвід та природно-кліматичні умови, приймати рішення.

Про це розповів співзасновник і селекціонер ВНІС Ярослав Парій в ході конференції «День Агронома».

«Не варто діяти наосліп, потрібно експериментувати. Треба оцінювати ситуацію та умови року в якому ви збираєтесь сіяти. Хочу зазначити, що кожен гібрид має свої особливості і під кожен треба підбирати свою густоту, свої строки сівби, враховуючи місцеві умови», – зазначає фахівець.

Також він додає, що зміна густоти від 40 до 60 тис. для Півдня і від 45 до 65 тис. для Півночі не буде основним чинником, що вплине на урожайність. Разом з тим, зауважує, що в боротьбі із соняшниковим вовчком варто визначити расу вовчка саме на вашому полі та не використовувати безоглядно гібриди, стійкі лише до однієї раси.

«Захищатися треба комплексно. Жоден метод захисту сам по собі не є панацеєю від розповсюдження вовчка на ваших полях. Перше – треба стійкі гібриди, друге – хімічний захист, третє – дотримання сівозміни, четверте – обробка  техніки при переміщенні з одного поля на інше. І тільки комбінація всіх методів може уповільнити утворення нових рас», – додає Ярослав Парій.

Нагадаємо, що названо умови, сприятливі для паразитування вовчку на соняшнику. Крім того, соняшниковий вовчок мутує через недотримання сівозміни.