Агрономія

Площі під цукровим буряком в Україні зменшились на 5%

В Україні станом на 13 травня було посіяно цукрових буряків на площі 209 тис. га, що на 5% менше від показників минулого року.

Про це повідомляє прес-служба НАЦУ «Укрцукор».

Окрім зменшення посівних площ, поточний сезон характеризується і менш сприятливими погодними умовами що, в свою чергу, може суттєво вплинути на врожайність цієї культури.

«Цього року посівна була значно ускладнена, адже безсніжна зима і відсутність опадів фактично позбавила ґрунт вологи і в результаті маємо пилові бурі та суховії. Потім квітнева посуха змінилась травневими зливами і приморозком, а частина посівів Вінниччини, Полтавщини і Хмельниччини уражена шкідниками. Всі ці фактори можуть негативно вплинути на розвиток коренеплоду, що призведе до втрати маси кореня і цукристості», – зазначив аналітик НАЦУ «Укрцукор» Назар Михайловин.

За його словами, у структурі посівів, як завжди, лідирує Вінницька область – 23% від загальної площі. На другому місці – Полтавська область (12,9%), яка цього року обігнала Хмельницьку (11,2%). На своїх полях вони мають відповідно 27 тис. га та 23,3 тис. га. Четвертою за посівними площами стала Київщина – 22,5 тис. га (10,8%).

«Вінниччина залишається лідером за посівними площами цукрових буряків, втім, цього року посіяли на 200 га менше, ніж минулого.

Також, у порівнянні з минулим роком відчутно зменшились посівні площі у Тернопільській (на 4,8 тис. га) і Волинській (3,1 тис. га). Центральна Україна навпаки наростила площі цукрових буряків (Черкаська область – 1,5 тис. га, Кіровоградська – 1,2 тис. га, Полтавська – 600 га)», – підсумував аналітик.

Нагадаємо, у посівах цукрових буряків зросла активність та чисельність шкідників.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!