Перехід на рідкі добрива скоротив виробничі витрати в СФГ «Істок»
В СФГ «ІСТОК» перехід з твердих на рідкі добрива дав змогу зменшити виробничі витрати на 20%.
Про це в інтерв’ю кореспонденту журналу The Ukrainian Farmer розповів голова СФГ «ІСТОК», що на Київщині, Євгеній Канарейкін.
«Обидві сівалки ми обладнали ємностями для рідких добрив і минулого року пшеницю вже сіяли, вносячи рідкі стартові добрива. Щодо економіки, то розрахунок такий: вартість 1 кг д.р. рідких добрив, як правило, більша, але КПД туків сухих добрив і рідких різний», – пояснив свої розрахунки Євгеній Канарейкін.
За його словами, щоб розчинити гранулу, треба волога, і коли вносити добрива під час сівби, то насінина і гранула конкурують за вологу. Ця конкуренція зростає, коли вологи мало. Натомість втрати азоту з рідких добрив – максимум 10%, а з твердих – мінімум 30%.
«Тобто селітра ніби й дешевша, але азоту втрачає більше під часперетворення у доступну для рослини форму– за рахунок випаровування газоподібної складової. Тому мінімум 20 % ми економимо на уникненні цих втрат, вносячи рідкі добрива», – зазначив фермер.
Перевагою внесення рідних добрив, за словами фермера, також є раціональне використання вологи для росту та розвитку рослини.
«З кожним роком вологи все менше і за рахунок того, що добрива ми подаємо прямо в рядок, до насіннєвого ложа, даємо рослині потужний старт», – додав Євгеній Канарейкін.
Нагадаємо, перехід на no-till знизив собівартість виробництва в СФГ «Істок». Раніше повідомлялося, як на урожайність культур впливають рідкі та сухі комплексні добрива.