Агрономія
Головне:
Агрономія

Нут: найпоширеніші бур’яни та дієві гербіциди проти них

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Основним видом бур’янового комплексу при вирощуванні нуту на Півдні України у минулому році виявилась амброзія полинолиста з часткою майже 80%.

На другому місці за чисельністю була лобода біла — 13,6%. Плоскуха звичайна, щириця, паслін чорний та інші види бур’янів мали незначну чисельність, відповідно, й низьку шкодочинність, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Серед варіантів із застосуванням гербіцидів найчистішими були посіви нуту, оброблені препаратом із д. р. ізоксафлютол, — 0,13 л/га після сівби. Зниження забур’яненості за внесення такого препарату до сівби за кількістю бур’янів становило 86,5%, а за їх сирою масою — 74,8%. За внесення препарату після сівби зниження показників було майже на одному рівні: 90,2% і 77,6% відповідно.

Натомість у таких умовах дія препарату з д. р. імазамокс була недостатньою: кількість бур’янів коливалася в межах 22,1–26,2%, а за їх сирою масою й за внесення його до сівби спостерігали навіть збільшення на 7,6%. Препарат негативно вплинув на рослини нуту — скривлення стебла, гілочок. Згодом ці явища зникали, але рослини відставали в рості й розвитку.

Неефективним було й застосування препарату з д. р. флурохлорідон. На відміну від гербіциду з д. р. імазамокс препарат не спричиняв негативної дії на рослини культури, але ефективність його проти бур’янів за обох строків внесення була низькою. Зниження кількості бур’янів було в межах 26,7–35,9%, а їх сирої маси — на 10,3–18,2%.

Дізнайтесь більше про ефективні схеми захисту сільськогосподарських культур на конференції «День агронома: прибуткова агрономія».

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!