Агрономія
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Агрономія

Нут: найпоширеніші бур’яни та дієві гербіциди проти них

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Основним видом бур’янового комплексу при вирощуванні нуту на Півдні України у минулому році виявилась амброзія полинолиста з часткою майже 80%.

На другому місці за чисельністю була лобода біла — 13,6%. Плоскуха звичайна, щириця, паслін чорний та інші види бур’янів мали незначну чисельність, відповідно, й низьку шкодочинність, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Серед варіантів із застосуванням гербіцидів найчистішими були посіви нуту, оброблені препаратом із д. р. ізоксафлютол, — 0,13 л/га після сівби. Зниження забур’яненості за внесення такого препарату до сівби за кількістю бур’янів становило 86,5%, а за їх сирою масою — 74,8%. За внесення препарату після сівби зниження показників було майже на одному рівні: 90,2% і 77,6% відповідно.

Натомість у таких умовах дія препарату з д. р. імазамокс була недостатньою: кількість бур’янів коливалася в межах 22,1–26,2%, а за їх сирою масою й за внесення його до сівби спостерігали навіть збільшення на 7,6%. Препарат негативно вплинув на рослини нуту — скривлення стебла, гілочок. Згодом ці явища зникали, але рослини відставали в рості й розвитку.

Неефективним було й застосування препарату з д. р. флурохлорідон. На відміну від гербіциду з д. р. імазамокс препарат не спричиняв негативної дії на рослини культури, але ефективність його проти бур’янів за обох строків внесення була низькою. Зниження кількості бур’янів було в межах 26,7–35,9%, а їх сирої маси — на 10,3–18,2%.

Дізнайтесь більше про ефективні схеми захисту сільськогосподарських культур на конференції «День агронома: прибуткова агрономія».

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!