Неправильний захист озимого ріпаку в деяких господарствах призвів до втрати понад 50% урожаю
Зважене, відповідне і своєчасне застосування засобів захисту рослин від бур’янів і шкідників є дуже важливим за умови теплої зими.
Таку думку в коментарі AgroTimes висловила Яна Погромська, науковий співробітник Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського НААН.
«Минула тепла зима принесла чимало проблем зі шкідниками. Зокрема, сильно постраждали посіви ріпаку озимого», – зазначила вона.
У той же час, за її словами, результати в різних агропідприємствах сильно різняться. Так, своєчасний захист посівів в одних господарствах дав змогу отримати врожай культури майже на рівні року зі сприятливими погодними умовами.
Натомість хибні рішення й несвоєчасне реагування на проблему в інших агропідприємствах призвели до втрати понад 50% урожаю.
Науковиця додала, що відповідно до нашого законодавства нові препарати в Україні можна тестувати тільки після їх офіційної реєстрації в країні виробництва.
«Через це ми втрачаємо 4-5 років, порівнюючи з іншими країнами, які використовують ефективний препарат без таких обмежень, – констатувала Яна Погромська. – Тут потрібна гнучкість і на державному рівні, щоб допомогти агровиробникам, а не посилювати негативні впливи природних чинників».
Нагадаємо, підживлення озимих культур у зоні Присивашшя через потепління слід розпочинати в кінці січня. Раніше повідомлялося, як змінилося співвідношення «фосфор-калій» у складі добрив для підживлення ріпаку озимого.