Агрономія

Названо оптимальні строки сівби ячменю в Південному Степу

В умовах Південного Степу ячмінь ярий формує найвищу врожайність за ранніх строків сівби, коли настає фізична стиглість ґрунту.

Про це AgroTimes сказав завідувач лабораторії неполивного землеробства Інституту зрошуваного землеробства НААНУ Анатолій  Коваленко.

«Кращі умови для росту і розвитку рослин, їх кущіння, наростання надземної маси, формування елементів продуктивності і найвищого врожаю зерна ячменю ярого складаються за ранніх строків сівби, коли настає фізична стиглість ґрунту. Сівбу культури слід  закінчувати за 3-5 діб. За кожен день запізнення з сівбою врожай знижується майже на 1 ц/га», – розповів науковець.

За словами Анатолія Коваленка, за сівби пізніше першого строку на 7 і, особливо, на 14 днів відбувалося зрідження посівів, зменшення кількості продуктивних стебел, погіршення наливу зерна та зниження врожаю.

За пізньої сівби рослини змушені розвиватись за недостатньої вологості ґрунту, високих температур, вони більше пошкоджуються  шкідниками, що призводить до зменшення урожаю. За несвоєчасної сівби всі середньостиглі сорти ячменю ярого знижують урожай зерна більше, ніж скоростиглі.

Нагадаємо, строки сівби ячменю змістилися через кліматичні зміни.