Агрономія

Науковець назвав особливості підживлення ярого ячменю цього року на півдні

Науковець назвав особливості підживлення ярого ячменю цього року на півдні

Через посуху в осінній період у зоні Південного Степу були пригніченні нітрифікаційні процеси і тому вміст азоту в ґрунті низький. Враховуючи це, слід скоригувати систему підживлення ярого ячменю.

Про це AgroTimes сказав завідувач лабораторії неполивного землеробства Інституту зрошуваного землеробства НААНУ Анатолій  Коваленко.

«На темно-каштанових ґрунтах і чорноземах південних під ячмінь ярий після непарових попередників необхідно внести добрива в нормі N30-60P30-40.Це дає прибавку врожаю зерна 0,6-1,2 т/га і більше. При цьому на полях з низькими волого запасами та під сорти схильні до вилягання необхідно застосовувати меншу з рекомендованих дозу азотних добрив», – зазначив науковець.  

За словами Анатолія Коваленка, добрива краще вносити під основний обробіток ґрунту. Але якщо з осені їх не вносили, добрива необхідно внести під культивацію.

Під час сівби обов’язково треба вносити складні мінеральні добрива у рядки з розрахунку по 10-15 кг/га NP, що збільшує врожайність на 0,3-0,4 т/га. Проте дозу добрив під ячмінь ярий краще визначати розрахунковим методом, з урахуванням вмісту поживних речовин у ґрунті.

«Розрахункова доза добрив для підживлення ярого ячменю забезпечує врожайність не нижчу, ніж рекомендована, але доза добрив і витрати коштів на них, за розрахованої дози, значно менші», – пояснив Анатолій Коваленко.

Нагадаємо, сівба ярих культур на Одещині призупинилася через зниження температури повітря. Як повідомлялося, цього року очікуються складні умови для сівби ранніх ярих культур.