Агрономія

Названо переваги застосування гуматів

Матеріальною основою родючості ґрунту є гумус, який складається з гумінових і фульвокислот, що в живій природі є коморою для живлення рослин, але вони є інертними та слабкодоступними для рослин. За оброблення гумінової кислоти лужними агентами відбувається розблокування її молекули з переходом у водний розчин із підвищенням активності на кілька порядків, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Отже, під дією лугів утворюются гумати. Гумати – похідні від гумінової кислоти, які виступають у ролі біополімерів, що мають високу водопоглинальну та хелатоутворювальну здатність, а також підвищену якість катіонного й аніонного обмінів, стимулюють захисні функції, взаємодіють із ґрунтовими ферментами та вітамінами й унаслідок повної розчинності створюють умови для пасивної сорбції елементів живлення з підвищенням урожайності та якості сільгоспкультур.

Гуматні добрива нині поширені в СНД, США, Європі, Австралії, Новій Зеландії та навіть в Океанії, а також в Україні. Переважно це водні розчини лужних витяжок із гумінових кислот, унікальною здатністю яких є надання їм властивостей талої води, що має цілюще значення для живих організмів.

Унікальною властивістю гуматів є досягнення високого ефекту у живленні рослин у низьких його концентраціях, що не перевищують 0,005–0,009%. Сучасними дослідженнями встановлено можливість поглинання рослинами деградованих молекул гумінових речовин.

Нагадаємо, пошкодження рослин озимої пшениці заморозком мінімізують гумати.