Агрономія

Названо переваги рідких препаратів над баковими сумішами

Названо переваги рідких препаратів над баковими сумішами

Проаналізовано ефективність рідких препаратів у системі підживлення культур залежно від типу їх виробництва, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За технологією виробництва рідкі добрива діляться на: суспендовані РКД (розчин або суміш твердих солей СРКД); бакові суміші (розчинення МАР або інших порошків у воді) та РКД, виготовлені хімічним синтезом.

З цього переліку тільки останні вважаються РКД у класичному сенсі.

А от рідкі добрива, виготовлені на підприємстві чи в умовах господарства способом розчинення порошкових препаратів, не можна вважати повноцінними РКД. Це звичайні бакові суміші зі своїми перевагами та недоліками й, на жаль, часто негативними результатами застосування у вигляді «строкатих» посівів.

Чому не можна бути впевненим у їх ефективності? Порошкові добрива часто дають осад, призводять до помутніння розчину чи стійкого розшарування, виділення газів чи утворення піни під час приготування. Також на результат впливає людський чинник – наприклад, тільки незначна частина господарств перевіряє якість води на жорсткість.

Усі ці чинники призводять до зниження розчинності препаратів, втрати ефективності діючої речовини продуктів і загалом суміші. Тож наслідки застосування таких бакових сумішей складно передбачити.

Нерідко, потрапляючи у ґрунт під час екстремальних погодних умов, наявні в добривах елементи є недоступними для рослин.

Нагадаємо, перехід на рідкі добрива скоротив виробничі витрати в СФГ «Істок». Раніше повідомлялося, експерт назвав переваги рідких комплексних добрив.