Агрономія

Експерт назвав переваги рідких комплексних добрив

Основні добрива засвоюються рослинами тільки у зволоженому ґрунті при наявності вологи. Оптимальні умови живлення для рослин створюються, якщо добрива вносяться в найбільш вологий шар ґрунту – на глибину від 10 до 20 см, тобто в зону розміщення основної маси кореневої системи.

Про це AgroTimes розповів док. біол. наук, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group Сергій Хаблак.

«Неправильно вважати, що рідкі комплексні добрива не потребують вологи і часу для переходу в активний стан, і що вони є доступними рослинам одразу після внесення в ґрунт. До того ж на поглинання основних добрив ґрунтом принципово не впливає рідка чи суха їх форма», – зазначив експерт.

За його словами, набагато важливіша вартість добрив за одиницю поживної речовини, розчинність, хімічна формула, наявна в господарстві техніка для їх внесення, можливості щодо зберігання, транспортування, а головне, – це кількість річних опадів, періоди їх випадання і щоб основна їх маса припадала на цвітіння.

Сергій Хаблак також додав, що урожайність культур та потреба у добривах сильно залежить від зони вирощування, кліматичних умов, типу ґрунту та опадів. В середньому із значним спрощенням у розрахунках для отримання 1 тонни зерна пшениці потрібно 100 мм опадів,  кукурудзи – 50 мм, сої й соняшнику – 200 мм опадів.

Експерт називає такі переваги рідких комплексних добрив:

  • однорідність вмісту діючих речовин дає широкі можливості застосування РКД в точному землеробстві;
  • відсутність в складі вільного аміаку дозволяє здійснювати транспортування, зберігання і внесення РКД без додаткових заходів безпеки;
  • поліфосфатні РКД мають пролонговану дію і не схильні до переходу в недоступну для рослин форму навіть на карбонатних ґрунтах;
  • низькі втрати діючої речовини як при зберіганні, так і після внесення;
  • поліфосфатні РКД є оптимальною матрицею для багатьох мікроелементів і агрохімікатів.

Нагадаємо, «Укрлендфармінг» переходить на рідкі добрива.