Агрономія

Названо оптимальні норми висіву ріпаку

Для забезпечення оптимальної густоти стояння рослин сортів ріпаку озимого восени – 0,8-1,0 млн на гектар, навесні – 0,7-0,9 млн на гектар норма висіву повинна дорівнювати  1,0-1,2 млн схожих насінин на гектар, або 5-6 кг/га. За надранніх та ранніх строків сівби озимого ріпаку, щоб зменшити ризик переростання ранніх посівів, норми висіву насіння слід знизити на 15-20 %.

Про це в коментарі  AgroTimes  сказав завідувач відділу агротехнологій та впровадження Інституту олійних культур НААНУ Олександр Поляков. 

«Загущення посівів призводить до слабкого розвитку рослин, внаслідок чого рослини гірше зимують, знижується стійкість проти вилягання. У густих стеблястих посівах погіршується мікроклімат, що призводить до ураження грибковими хворобами», – зазначив науковець.

За словами Олександра Полякова, практика минулих років показала, що за завищеної норми висіву частина рослин озимого ріпаку переростала навіть за умов застосування різних регуляторів росту та ретардантів, які не зупиняли їх ріст на бажаному рівні.

Читайте також:Під озимий ріпак слід застосовувати вологоощадний обробіток ґрунту