Агрономія

Від чого залежать норми висіву ріпаку у «ВФ Гуменецьке»

Від чого залежать норми висіву ріпаку у «ВФ Гуменецьке»

Ріпак у господарстві «ВФ Гуменецьке» сіють сівалкою точного висіву Kinze із шириною міжрядь 35 см і нормою 450 тис. насінин на гектар. Але норми висіву залежать в тому числі від ґрунту.

Про це розповів агроном господарства Ульрік Пуансо в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Якщо ґрунт добре вироблено, тоді знижую норми до 400 тис. на гектар, сію на глибину 4 сантиметри. Це на площах, які ми рано збираємо, після чого проводимо дискування на глибину 15 см старим John Deere із маленькими дисками позаду», – зазначає агроном.

Перед сівбою ще раз дискуютть, щоб прибрати падалицю зернових. Оскільки земля багато разів переверталася, то кожного разу ще й коткують. Тож на цих полях земля тверда, сівалка добре йде – головне, що насіння правильно виставлено. Після оранки норми висіву ріпаку становлять 450-500 тис. насінин на гектар.

«Проблема в тому, що ми не маємо компактора, тож після плуга під дисками земля не дуже щільна. Якщо сухо, то можуть бути грудки, між яких потрапляє насіння, а після дощу воно може опускатися на 15 см – ясна річ, що таке насіння не зійде. Тому в такій ситуації я додаю норми висіву», – додав Ульрік Пуансо.

Нагадаємо, озимий ріпак у «ВФ Гуменецьке» сіють максимально рано.