Агрономія
Головне:
Агрономія

Названо головні помилки аграріїв у вирощуванні соняшнику

У вирощуванні соняшнику агрономи часто не враховують або ігнорують кілька ризиків, хоча через них часто мають економічні збитки.

Таким висновком з AgroTimes поділився Олександр Дерев’янченко, начальник відділу агрономічної експертизи «Контінентал Фармерз Груп».

«По-перше, під час вибору фосфорно-калійних добрив більшість аграріїв керуються чинником низької ціни й не замислюються над тим, що до 50% умісту діючої речовини – це може бути нерозчинна у воді сполука, яка слугуватиме не як елемент живлення, а швидше як поповнення валових запасів», – уточнив він.

По-друге, пропозиція гібридного портфоліо соняшнику досить велика, і не завжди показники врожайності, декларовані виробниками, правдиві. Немає гібрида на всі випадки життя, кожен із них потребує індивідуального підходу.

По-третє, терміни та якість сівби – речі загальновідомі, але чомусь не всі це враховують. Після вибору гібрида чи не найголовнішим ключем до успіху буде якість сівби, оскільки нерівномірне розміщення насіння в рядку може призвести до 20% втрати врожаю.

Четверте – використання дешевих і неперевірених засобів захисту рослин, які візуально контролюють шкодочинні об’єкти й не мають ніякого прояву фітотоксичності. За застосування таких препаратів недобір урожайності може сягати 17%.

«Це загальні ризики, не кажучи про деталі, яких існує дуже багато», – констатував агроном.

Раніше в «Контінентал Фармерз Груп» прогнозували розвиток кількох захворювань у посівах соняшнику.

Журнали