Агрономія

Науковець пояснила, як ефективно використати трихограму проти стеблового метелика

Використання яйцепаразита трихограми для захисту посівів кукурудзи від стеблового (кукурудзяного) метелика є найбільш ефективним методом, оскільки гусениці цього шкідника ведуть прихований спосіб життя. У регіонах із сприятливими для розвитку трихограм умовах проти стеблового метелика трихограму випускають у два строки: на початку і в період масового відкладання яєць шкідником.

Про це в коментарі AgroTimes розповіла науковий співробітник Інституту захисту рослин НААНУ Тетяна Неверовська.

«Масове заселення посівів кукурудзи метеликом починається, як правило, у фазі рослини – 7- 8 листків, відкладання яєць – в період викидання волоті. В районах, де шкідник розвивається в одному поколінні, метелики починають відкладання яєць на кукурудзі за кілька днів до викидання волоті. Там, де шкідник розвивається в двох поколіннях, метелики першого покоління відкладають яйця на рослини кукурудзи у фазі розвитку 6 – 10 листків, а метелики другого – у фазі молочної,  початку молочно-воскової стиглості качанів», – нагадала науковець.  

За словами Тетяни Неверовської, для Trichogramma pintoi Voeg. норма під час першого випуску становить 30-50 тис. самиць/га, другого  –  в залежності від кількості яйцекладок на 100 рослин:  до трьох кладок – 50 тис., 3-5 – 100 тис., 6-8 – 150 тис., понад 8 кладок –200 тис. самиць/га. 

Період відкладання яєць самицями кукурудзяного метелика триває в середньому від 10 до 24 діб (в залежності від температури повітря), тому, у разі збільшення тривалості періоду масового відкладання яєць метеликами, яйцепаразита випускають не менше трьох разів з інтервалом у 5- 6 діб.

Читайте також: Внесення трихограми малою авіацією є малоефективним, – дослідження

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!