Агрономія

Науковець порадила, коли обробити посіви соняшнику від несправжньої борошнистої роси

Починаючи з фази другої-третьої пари листків, посіви соняшнику слід профілактично обробити проти несправжньої борошнистої роси та комплексу хвороб, які можуть проявитися пізніше.

Про це у коментарі AgroTimes розповіла головний науковий співробітник лабораторії селекції та генетики соняшнику Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр`єва НААН доктор с.-г. наук Катерина Макляк.

«За сучасного порушення сівозмін, ймовірно, всі наші поля заражені ооспорами несправжньої борошнистої роси, що особливо помітно в роки зі сприятливими для розвитку збудника весняними погодними умовами (дощова погода, температура повітря від 9 до 22 °С). Прояв першої та другої форми (дифузне ураження) несправжньої борошнистої роси на соняшнику призводить до відсутності насіння. Обприскувати рослини з дифузним проявом хвороби вже запізно. Тому фунгіцидами посіви слід обробити з фази другої-третьої пари листків», – зазначила науковий співробітник. 

За словами Катерини Макляк, профілактичні обробки зазвичай починають за несприятливих погодних умов – дощі, прохолодна погода. Таким чином удається уникнути вторинного ураження соняшнику збудником несправжньої борошнистої роси, шкодочинність якого варіює від відносно незначного впливу на кінцеву продуктивність рослини до зменшення її в декілька разів. 

Якщо ж кількість уражених рослин невелика, їх треба видалити з поля й обов`язково знищити.

Читайте також:Учені порадили, як уберегти посіви соняшнику від білої гнилі

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!