Агрономія

Найбільших втрат врожаю аграрії зазнають через недотримання науково обґрунтованих сівозмін, - науковці

Найбільших втрат врожаю аграрії зазнають через недотримання науково обґрунтованих сівозмін, - науковці

Сільгоспвиробники Вінниччини вже намолотили 2 млн тонн збіжжя ранніх зернових і зернобобових культур. Урожай зібрано з усієї площі. У порівнянні з минулим роком хлібороби недобрали 400 тис. тонн зерна.

Про це повідомляється на сайті Національної академії аграрних наук України.

На думку науковців Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, найбільше аграрії втратили через недотримання науково обґрунтованих сівозмін.

Як зазначається, у Чечельницькому районі на полі, де раніше ріс горох, озимої пшениці збирали по 70 ц/га. Ця ж культура, посіяна по таких попередниках, як кукурудза і соняшник, дала вдвічі менше зерна – лише 35 ц/га. Гарно вродила озима пшениця на тих ділянках, де раніше вирощували ріпак.

«Однакові погодні умови, одна й та сама технологія вирощування, одночасно сіяли і збирали, а врожайність має суттєву відмінність», – зазначив керівник департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Микола Ткачук.

За його словами, надолужити втрачену кількість збіжжя ранніх культур за рахунок зерна кукурудзи, на жаль, не вдасться, хоча площі під цією культурою збільшили майже на 30 тис. га.

Так, згідно з прогнозом науковців Інституту кормів і сільського господарства Поділля, навіть пізньостиглі сорти з потенціалом 100-120 ц/га не врятують ситуації.