Агрономія

Найбільша кількість опадів у третій декаді липня випала на Херсонщині

Третя декада липня характеризувалася надзвичайно жаркою погодою, з нерівномірними опадами подекуди у вигляді злив, місцями з градом, які призводили на деяких полях до пошкодження та полягання посівів сільськогосподарських культур.

Про це повідомляє пресслужба НААН.

Середня температура повітря становила від 18 до 28 0С тепла і була на
3-7 0С вищою за норму. Максимальна температура повітря була у межах від 31 до 37 0С тепла, поверхня ґрунту вдень прогрівалася до 56-68 0С, мінімальна – знижувалася до 13-20 0С тепла.

Атмосферні опади носили локальний, зливовий характер. Загалом кількість опадів розподілялася на території країни дуже нерівномірно.

За даними науково-дослідних установ НААН у Дніпропетровській області середня їх кількість становила 2-21 мм, у Херсонській – у Приазов’ї (м. Генічеськ) – 54 мм, на півдні та місцями в Приазов’ї (с. Стрілкове) – 25-31 мм, на крайньому півдні – 8 мм, на південному заході, центрі та сході області – 0,1-2 мм,  у Київській – 3-4,2 мм, у Львівській – 0,7-1 мм, на переважній частині Харківської області опади не перевищувала 1-4 мм,  лише подекуди у північних та південних районах випало 6-10 мм, у Житомирській – 0,5-1 мм.

Середня відносна вологість повітря була у межах 52-68%. Днів із мінімальною відносною вологістю повітря 30% і менше було від 1 до 6.

Внаслідок такої жаркої, а в окремі дні спекотної погоди, відбувалось прискорення фаз розвитку пізніх теплолюбних культур. Підвищений температурний режим впливав на інтенсивне втрачання вологозапасів з ґрунту на тій частині території країни де не пройшли дощі.

Нагадаємо, липневі дощі погіршили якість зерна.