Агрономія

На Сумщині понад дві третини посівних площ – під кукурудзою

На Сумщині понад дві третини посівних площ відвели під кукурудзу, і питома вага цієї культури в регіоні зростає.

Про це повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак, пише «Голос України».

За його словами, на початок грудня у Сумській області обмолочено до 95% площ, а середня урожайність кукурудзи в регіоні – 80,2 ц/га.

«Якби не дощі, що рясно випали в області в останні дні осені, ситуація була б ще ближчою до фінішу, однак за будь-яких погодних обставин, переконаний, до настання нового року із качанистою впораються на всі сто відсотків. Хіба що, десь у когось трапиться якийсь «супер-форс-мажор»», – зазначив Олександр Маслак.

Він також повідомив, що в області кукурудзу сіють усі сільськогосподарські підприємства – від агрохолдингів до найменших фермерських і селянських господарств. Тож Сумщина входить до п’ятірки основних «кукурудзяних» областей України – і за урожайністю, і за валовим виробництвом зерна.

Під неї в області відвели понад дві третини посівних площ, і питома вага культури лише зростає. Якщо минулого року під кукурудзою на Сумщині було 362 тис. га, то нинішнього — вже 407 тис. га.

Торік урожайність кукурудзи в області перевищувала 90 ц/га, але нинішнього року вона знизилася до 80 ц/га. Незважаючи на відчутне падіння, валове виробництво зерна збережеться на практично попередньому рівні, бо посівні площі під кукурудзою у порівнянні з 2018-м збільшили на 45 тис. га.

Відтак, разом із пшеницею, житом, ячменем та іншими культурами Сумщина матиме за підсумками року приблизно 4,4 млн тонн зерна. Це майже стільки, як і у попередньому сезоні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!