Агрономія

На септоріоз хворіє до 25% колосків зернових культур

У дозріваючих посівах ярих, незібраних посівах озимих зернових колосових культур Полісся та Лісостепу триває розвиток та поширення хвороб на колосі.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродпоживслужби щодо фітосанітарнго стану сільгоспкультур.

На септоріоз хворіє 5-25% колосків (Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Черкаська, Хмельницька обл.) озимих і ярих пшениць та ячменів.

Фузаріоз, альтернгаріоз охопив 0,3-6, в осередках Дніпропетровської, Київської, Черкаської до 10% колосків пшениці, борошниста роса – 3-10% колосків озимої і ярої пшениць.

Скрізь, де рослини уражені кореневими гнилями, має місце білоколосість. В західних та північних областях Полісся на вівсі виявлено червоно-буру плямистість, якою уражено 2-10%рослин, за розвитку захворювання 1-7%.

Оливковою пліснявою уражено 4-9% колосків пшениці в осередках Одеській, Полтавської, Черкаської, Тернопільської та Хмельницької областях. Летючою та твердою сажками охоплено 0,01-3% (Дніпропетровська, Житомирська обл.) колосків пшениці та ячменю.

«Передзбиральне обстеження полів та першочергове збирання уражених хворобами хлібів прямим комбайнуванням за подальшого просушування та сепарування зерна сприятиме збереженню здорового та частковому оздоровленню хворого зерна, яке складується і зберігається», – йдеться в повідомленні.

Раніше було названо області з недостатнім та надлишковим вологозабезпеченням.