Агрономія

Названо області з недостатнім та надлишковим вологозабезпеченням

За даними Укргідрометеоцентру, станом на кінець третьої декади червня на багатьох площах західного та центрального регіонів, на окремих площах  Київської, Чернігівської, Сумської, Черкаської, Дніпропетровської та Донецької областей під озимими зерновими культурами відмічалося перезволоження метрового шару грунту (понад 120 мм продуктивної вологи).

Про це повіомляє пресслужба НААН

Натомість на окремих площах Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Луганської, Харківської та Дніпропетровської областей запаси продуктивної вологи оцінювалися як недостатні та не задовільні (менше 60 мм), на решті площ – оптимальні (61-80 мм) та надлишкові (81-120 мм).

Зливи та сильний вітер обумовили локальне вилягання, а на півдні місцями вимокання та появу підгону посівів озимих та ранніх зернових культур, а також ураження їх грибковими хворобами та шкідниками.

«Це може негативно позначитися на процесі наливу зерна і як наслідок – його урожайності. Такі явища необхідно враховувати при розробленні стратегії і тактики жнив, оскільки збирання полеглих посівів буде пов’язане з додатковими затратами як робочого часу, так і паливно-мастильних матеріалів», – ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, завдяки опадам у ПСП «Альфа-Агро» заощадили на поливі близько 1 млн грн.