Агрономія

На Рівненщині майже завершилася сівба ранніх ярих культур

Попри карантин, аграрії Рівненської області активно проводять комплекс весняно-польових робіт. За оперативними даними, сільськогосподарськими підприємствами на 2 квітня проведено посів ранніх ярих зернових на 96% прогнозованих площ, у тому числі ярий ячмінь – 98%, яра пшениця – 91%, овес – 95%, горох – 82%.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

Як зазначається, активно триває  посів технічних  культур, зокрема, цукрових буряків, яких посіяно на 87% прогнозованих площ. Розпочато також посів соняшнику та кукурудзи на зерно. Всього ярими культурами прогнозується засіяти по всіх категоріях господарств  близько 380 тис. га.

«Кліматичні умови цьогорічної весни (недостатні запаси грунтової вологи, значний добовий перепад температури від -7 до + 15 градусів) змушують комплексно підходити до весняно-польових робіт, щоб оптимально провести посів. Для цього залучається вся наявна сільськогосподарська техніка з метою  закриття вологи та підготовки площ під посів пізніх культур», – йдеться в повідомленні. 

За результатами обстеження озимих культур серйозних пошкоджень весняними приморозками рослин  не виявлено. Завершується підживлення посівів. З метою протидії коронавірусу сільськогосподарськими підприємствами проводиться комплекс організаційних заходів, що включає підвезення працівників на роботу, забезпечення їх засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими препаратами.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!