Агрономія

На Рівненщині до 80% посівів озимих ріпаку та пшениці заселені гризунами

За даними Рівненського центру гідрометеорології,  перша декада березня  відзначилася  аномальним теплом, усі дні декади  середні добові температури повітря були вищими  на 3-10º за багаторічні значення. Атмосферні опади мали вигляд дощу та мряки, їх  сума склала 50-67% норми.

Про це повідомляє прес-служба ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області.

З 2 березня  на території області  проходить вегетація  зимуючих культур, озима пшениця перебуває у фазі кущіння за висоти 11-12 см та густоти стебла 1211 шт/м². Стан рослин добрий.  Озимий ріпак на переважній більшості площ перебуває у фазі добре розвиненої розетки  та задовільного стану рослин.

Тепла погода та наявність зеленого корму  протягом усієї зими  були сприятливими для розвитку  і розселення мишовидних гризунів. Їх чисельність була практично стабільною, не було критичних моментів для масової їх загибелі.

За попередніми обстеженнями  сільськогосподарських культур, загибель мишоподібних гризунів  не перевищує 10-15%.  Обстеження сільськогосподарських культур показало  заселення  посівів озимої пшениці та ріпаку на 38-80% обстежених площ за чисельності  2,5 – 3 жилі колонії на гектар.

Неорні землі  заселені на всій обстеженій площі  за чисельності 5-8 жилих колоній мишовидних гризунів на одному гектарі, в залежності  від зони  розташування та типу грунтів.

Аналіз  результатів  відрощування монолітів показав відсутність  пошкодження  озимих рослин  в період зимівлі. Але слід  відмітити, що за цей період висока відносна вологість та оптимальні температури призвели до  доброї перезимівлі  інфекції  основних хвороб  зимуючих культур  та зростанню  ураженості рослин на початку вегетації.

Моніторинг посівів озимої пшениці  показав наявність  минулорічної інфекції борошнистої роси  на 40% обстежених площ з ураженням 6-9% рослин; септоріозу  на 83% обстежених площ з ураженням 20-35% рослин; кореневих гнилей на 50% обстежених площ з ураженням 2-4% рослин;  бурої іржі на 13% обстежених площ з ураженням 1-2% рослин.

Ознаки інфекції альтернаріозу  в посівах озимого ріпаку  виявлено на 38% обстежених площ з ураженням 2-4% рослин.

Погодні умови останніх днів  надзвичайно сприятливі  для масового розповсюдження  наявної інфекції хвороб та прояву згаданих хвороб.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!