На посівах кукурудзи зростає чисельність шкідників
На 5-28% рослинах кукурудзи відмічається по краях полів зростання чисельності та утворення колоній попелиць, шкідник заселив до 16% рослин.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
У Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Одеській, Полтавській, Харківській, Хмельницькій, Чернівецькій та Чернігівській областях на посівах триває літ, яйцекладка та незначне відродження гусениць стеблового кукурудзяного метелика, на рослині нараховується по 1-2 яйцекладки, в кладці від 18 до 26 яєць.
З початком яйцекладки доцільно проводити 2-3-кратний випуск трихограми з інтервалом 5-6 днів. При виявлені до 3-х кладок яєць на 100 рослин випускають 50 тис. самиць трихограми на 1 га; 4-5 кладок яєць на 100 рослин – 100 тис/га; 6-8 кладок на 100 рослин – 150 тис/га.
Ефективність ентомофага залежить від погодних умов, біологічних показників комахи, чіткого дотримання регламентів, методики та технології застосування трихограми на конкретному полі.
При виявлені гусениць шкідника за чисельності 1-2 екз. на рослину або 6-8% заселених рослин у фазах 6-8 листків-це викидання волоті, необхідно проводити обприскування посівів дозволеними до використання інсектицидами
Ґрунтові шкідники (личинки хрущів, дротяників) в Тернопільській області за чисельності 0,3-0,1 екз. на кв.м пошкодили 1,6% рослин кукурудзи у слабкому, подекуди середньому ступенях.
У Дніпропетровській, Кіровоградській та Одеській областях пухирчаста та летюча сажки уразили в середньому – 0,2-3% рослин. У Вінницькій та Чернігівській областях початкове ураження гельмінтоспоріозом. Хвороба розвивається осередково на 1% рослин.
Раніше повідомлялося, як ефективно захистити сходи кукурудзи від шкідників.
Нагадаємо, у загущених посівах зернових колосових фіксують поширення хвороб.