Агрономія

Як ефективно захистити сходи кукурудзи від шкідників

Як ефективно захистити сходи кукурудзи від шкідників

Кукурудзу, посіяну в ранні оптимальні та стислі (протягом 5-7 днів) терміни, менше пошкоджують озима совка, цикадки, смугаста хлібна блішка. Надто ранні терміни сівби сприяють пошкодженню рослин дротяниками, а пізні – шведською мухою, підгризаючими совками, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Мінеральні добрива можуть впливати на шкідників як безпосередньо, так і завдяки зміні біохімічного складу кормової рослини. За застосування хлористого амонію на піщаних й опідзолених ґрунтах або внесенні в ґрунт безводного аміаку спостерігається загибель дротяників і несправжніх дротяників на 20-30%.

Підвищенню стійкості рослин до пошкоджень личинками шведських мух сприяє передпосівне внесення мікродобрив: сірчанокислого марганцю й особливо сірчанокислого цинку (4 кг/га). Велике значення в обмеженні чисельності озимої совки має обробіток ґрунту.

Міжрядний обробіток не тільки знищує бур’яни, а й призводить до загибелі яєць і гусеней. Якщо чисельність шкідників на посівах під кукурудзу перевищує економічні пороги шкідливості (3- екз./м² дротяників, 1-2 екз./м² довгоносиків) застосовують хімічний захист, що полягає у передпосівній обробці насіння одним із зареєстрованих препаратів й обприскування культури у фазу сходів.

Нагадаємо, посіви кукурудзи в кількох областях частково пошкоджені фітофагами.