Агрономія

На Миколаївщині 80% озимини – в доброму та задовільному стані

У Миколаївській області озимі культури під урожай 2020 року посіяно на площі майже 750 тис. га, що на 1 % більше від рівня минулого року.

Про це інформує департамент агропромислового розвитку Миколаївської ОДА.

З них 656 тис. га – зернові, в тому числі озимої пшениці – 436 тис. га, озимого ячменю – 219 тис. га, жита 0,3 тис. га. Озимий ріпак посіяно на площі майже 92 тис.га.

Згідно з оперативними даними районних управлінь та відділів агропромислового розвитку, сходи зернових культур отримано на 87% посівних площ і становлять 568 тис. га.

В доброму і задовільному стані перебувають майже 453 тис. га (80%), в слабкому і зрідженому – близько 116 тис. га (20%).

В тому числі сходи озимої пшениці отримано на площі 375 тис.га (86 %), з яких в доброму і задовільному стані знаходиться 296 тис.га (79 %), в слабкому та зрідженому – 79 тис.га (21 %).

Сходи озимого ріпаку отримано на площі майже 81 тис. га (88%), з яких у доброму стані – біля 30 тис. га (37%), у задовільному – 26 тис. га (32%), у слабкому і зрідженому – 25 тис. га (31%).

«Складна ситуація склалася в північних районах нашої області, де спостерігається найнижчий показник по отриманих сходах і всі вони знаходяться в слабкому і зрідженому стані. Причиною цього стали складні агрокліматичні умови в період осінньої посівної кампанії, а саме дефіцит вологи в грунті», – йдеться в повідомленні.

Наразі погодні умови для перезимівлі озимих культур задовільні, шкідливих для рослин явищ не спостерігається і вони знаходяться в стані неглибокого зимового спокою.  Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння у найхолодніші ночі зимового періоду знижувалася до 2-4°С морозу, що значно вище критичної температури вимерзання.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!