Агрономія

На Луганщині розробляють технології вирощування нових, рентабельних для регіону культур

У компанії «Україна», що обробляє понад 3 тис. га угідь у Білокуракінському районі Луганської області, розробляють технології вирощування нових для регіону культур.

Про це розповів агроном підприємства Володимир Лавренко в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer .

«Ми хочемо поліпшити сівозміни місцевих господарств, які часто налічують лише дві-три культури, і зламати стереотип про те, що природньо-кліматичні умови регіону не підходять для вирощування ріпаку, проса, льону, жита та інших культур», – зазначив він.

За його словами, мати великий асортимент для господарства важливо через мінливу кон’юнктуру ринку сільгосппродукції, а також для раціонального використання сільгосптехніки.

Так, упродовж трьох років урожайність ріпаку в господарстві становить 35-41 центнерів на круг, і господарство працює над удосконаленням технології вирощування культури.  Зокрема, добрі результати дали експерименти з вирощуванням зріджених посівів ріпаку.

Наразі в «Україні» відпрацьовують технології вирощування 16 культур: пшениця (озима та яра), озимі ячмінь, ріпак і жито, ярий і озимий горох, сочевиця, нут, чина, маш, кукурудза, гречка, соняшник, соя, льон і суданська трава.

У планах – стати насіннєвим господарством та забезпечувати місцевих фермерів якісним насіннєвим матеріалом. Для вироблення насіннєвого матеріалу високої якості господарство вже придбало калібрувальну зерноочисну машину Фадєєва.

Дізнатися більше про те, як адаптувати сівозміну під зміни клімату, можна буде під час конференції «День агронома: прибуткова агрономія».

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!