Агрономія
Головне:
Агрономія

На Дніпропетровщині гусениці озимої совки заселяють 35% обстежених посівів озимих

На Дніпропетровщині у другій декаді листопада спостерігалось зниження температури повітря та вітряна без опадів погода. Мінімальна температура повітря опускалась до 5°C морозу, максимальна на початку декади піднімалась до 8°C тепла. На всій території області фіксують припинення вегетації озимих культур.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Дніпрпетровській області.

«Зниження температури повітря, яке спостерігалось у другій декаді листопада, сприяло припиненню живлення личинок хлібної жужелиці та гусениць озимої совки, розпочалось опускання їх у нижні шари ґрунту на зимівлю», – йдеться в повідомленні.

Так, личинки хлібної жужелиці були виявлені на 14% обстежених площ посівів озимої пшениці (по стерньовим попередникам), за середньої чисельності личинок – 0,2 екз/м². За віковим складом личинки ІІ віку становили 59%, ІІІ – 41%.

Гусениці озимої совки ІІ покоління заселили 35% обстежених площ посівів озимої пшениці та озимого ріпаку, середня чисельність – 0,3 екз/м², максимальна – 2. Віковий склад гусениць становив ІУ – 36%, У – 53%, УІ – 11%.

Крім того, на сільськогосподарських угіддях спостерігається незначне збільшення заселених площ, жилих нір та колоній мишоподібних гризунів. Шкідниками заселено 30% обстежених площ посівів озимої пшениці, середня чисельність 0,3 кол/га з 1,4 ж.н, максимально 2 кол/га з 4 ж.н (на крайових смугах).

На посівах озимого ріпаку гризуни виявлені на 33% обстежених площ за середньої чисельності 0,3 кол/га з 1,6 ж.н, максимально 2 кол/га з 4 ж.н (на крайових смугах).

Журнали