Агрономія

На Дніпропетровщині активізували польові роботи після дощів

На Дніпропетровщині активізували польові роботи після дощів

На Дніпропетровщині вже намолотили понад 350 тис. тонн соняшнику. Це третина запланованого врожаю. Почали збирати кукурудзу. Сіють озимі пшеницю і ячмінь.

Про це повідомили в Дніпропетровській ОВА.

«Наприкінці вересня та на початку жовтня були дощі. Через це збір пізніх ярих та посів озимих затрималися. Але за прогнозами, до середини жовтня буде сухо і тепло. Така погода сприятиме роботам у полі», – сказав начальник регіонального центру з гідрометеорології Василь Гринчак.

Цьогоріч аграрії області чекають на добрий врожай соняшнику й кукурудзи.

«Врожайність пізніх ярих – на рівні минулих років. Кукурудзи намолотили понад 40 тис. тонн. Обробили 12 тис. га полів. У планах – 292 тис. га. Швидше за все, роботи триватимуть і в грудні», – зазначив директор Інституту зернових культур Владислав Черчель.

Він також додав, що в області засіяли менше 40% полів, відведених під озимі зернові. Не виключено, що аграрії працюватимуть до листопада. Це вже запізні строки для озимих.

«Наступного року чекаємо на незначне зменшення врожаю. Проте навіть за найбільш песимістичними прогнозами, наступного року зберемо понад 1 млн тонн пшениці. Цього вдосталь, аби забезпечити мешканців області продовольством. Ще і залишиться для експорту», – розповів Владислав Черчель.

Загалом на Дніпропетровщині планують засіяти озимими понад 700 тис. га полів.

Нагадаємо, затяжні дощі затримали збирання та погіршили якість врожаю соняшнику.