Агрономія
Головне:
Агрономія

На Чернігівщині тепла погода продовжує порушувати зимовий спокій озимих культур

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

На Чернігівщині тепла погода продовжує порушувати зимовий спокій озимих культур, знижуючи їх зимостійкість. При цьому за період зимівлі погодні умови не створювали загрози для перезимівлі рослин.

Про це повідомляється на сайті департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА.

На сьогодні озимі в регіоні перебувають у стані неглибокого зимового спокою. 96% посівів озимих колосових культур на зерно – переважно в доброму та задовільному стані, решта, близько 4% мають слабкий та зріджений стан.

Понад 90% посівів озимого ріпаку знаходяться в доброму та задовільному стані, 7% мають слабкий та зріджений стан, решта – майже 3% загинули на початку осені через нестачу вологи.

Відсутність загроз перезимівлі підтверджується і даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології: 25 січня метеостанціями області були відібрані проби озимих на відрощування для визначення життєдіяльності рослин.

Відрощування проводили водним та монолітним методом. За результатами відрощування перезимівля озимих проходить добре. Із 24 відібраних проб озимих зернових всі проби показали відсутню зрідженість. Рослини перебувають у фазі 3-го листка, утворення вузлових коренів та кущіння. Добре проходить перезимівля і в озимого ріпаку. Із 4 відібраних проб, 4 проби показали відсутню зрідженість. Рослини знаходяться у фазі 1-го справжнього листка.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих знижувалась лише до 0-4ºС морозу, а розрахункова критична температура вимерзання рослин озимої пшениці та озимого жита у фазі 3-й листок – кущіння складає 12-17ºС морозу.

Як повідомлялося раніше, на Чернігівщині посіви озимини вже кілька разів виходили зі стану спокою.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!