Агрономія

Личинки клопа шкідливої черепашки почали відроджуватись у посівах зернових

У посівах озимих та ярих зернових культур на Дніпропетровщині почали відроджуватися личинки клопа шкідливої черепашки.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Тому фахівці управління рекомендують здійснити обстеження посівів на виявлення заселеності площ, встановлення чисельності та віку личинок шкідника.

Для збереження технологічних та посівних якостей зерна, за умов перевищення ЕПШ (у високопродуктивних посівах пшениць – 2 і більше личинок на кв.м, на решті посівів – 4-6 личинок на кв.м, у насіннєвому ячмені 8-10 личинок на кв.м), необхідно провести хімічні обробки посівів інсектицидами згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Хімічні обробки будуть ефективні також і проти багатьох інших шкідників зернових колосових культур (личинки хлібної п’явиці, трипси, злакові попелиці).

Оптимальним строком здійснення обробки є момент наявності у посівах 15-30% личинок третього віку, що свідчить про відродження переважної більшості личинок.

Аби запобігти розвитку хвороб колосу зернових колосових культур та залежно від економічної доцільності заходу, рекомендують здіснити хімобробки баковими сумішами з додаванням фунгіцидів згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Також необхідно обов’язково за три доби попередити голів виконавчих комітетів сільських та селищних рад, власників пасік про час та місце проведення (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімобробки слід проводити з дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними.

Нагадаємо, хлібні жуки почали заселяти посіви озимої пшениці на Черкащині.