Купувати добрива завчасно на півдні не завжди доцільно, – фермер
Через часті посухи на півдні купувати добрива завчасно не завжди доцільно, адже за дефіциту вологи деякі з них можуть не знадобитися.
Таким досвідом з AgroTimes поділився В’ячеслав Уханов, власник СФГ «Лан» (Одеська обл.).
«Я господарюю на півдні Одеської області, у зоні ризикованого землеробства із частими посухами. Саме тому ніколи не купую добрива завчасно, наскільки б вони не дорожчали. Річ у тім, що навіть навесні у нас досить часто обмежений рівень вологи в ґрунті. Якщо за таких умов під культури внести добрива, це може призвести до загибелі посівів», – зазначив В’ячеслав Уханов.
Як пояснив аграрій, після додавання добрива кількість клітинного соку в рослинах зменшується. А якщо концентрація води в рослині менша, ніж у ґрунті, це спричиняє зворотний осмос, що забирає й без того дефіцитну вологу. В результаті рослина гине.
«Я розумію, що восени вартість добрив була набагато нижчою, та все ж я обираю краще переплатити і бути впевненим, що від них буде користь, аніж викинути гроші на вітер в погоні за економією. А на сьогодні придбати 10 тонн добрив – це віддати 280 тис. грн», – додав В’ячеслав Уханов.
Нагадаємо, використання міндобрив скоротиться на 50%.