Агрономія
Головне:
Агрономія

Культиватор Korund вирівнює всі глибокі колії за один прохід, – фермер

Фермерське господарство «Арсен» на Тернопільщині застосовує оранку на всіх оброблюваних площах, а передпосівну підготовку ґрунту здійснює культиватором Korund від LEMKEN. І коли на полях після основного обробітку ґрунту лишаються глибокі колії, агрегат вирівнює їх за один прохід.

Про це AgroTimes розповів Василь Таращук (ФГ «Арсен»).

«Ми вирощуємо цукровий буряк, і під нього вносимо органічні добрива (гноївку). Та позаминула весна була дуже складна. Доводилося ловити вологу. А на полях після основного обробітку ґрунту лишились колії, які потрібно було розрівнювати. Перш ніж погодитися на пропозицію компанії «А-Терра» щодо купівлі культиватора Korund від LEMKEN, вирішили перевірити, чи впорається німецька техніка з нашою проблемою», – розповів Василь Таращук.

За його словами, коли культиватор привезли й запустили в роботу, він особисто проїхав дві загінки разом із трактористом, щоб пересвідчитися у якості роботи агрегата. Фактично за один прохід Korund вирівняв усі глибокі колії. Відтоді цей культиватор готує в господарстві поля перед посівною – практично під усі культури.

До слова, ФГ «Арсен» уже має позитивний досвід роботи з різною технікою LEMKEN: експлуатує плуги Opal і Diamant, культиватор Kristall і причіпний обприскувач Primus.

На 500 га ріллі, які має господарство в обробітку, вирощують озимий ріпак, озиму пшеницю, ярий ячмінь, горох, гречку і цукровий буряк. Усі поля піддаються оранці, тому культиватор Korund працює по всіх площах, восени й навесні.

Як зазначив Василь Таращук, агрегат зручний і простий, не вимагає багато уваги. Враховуючи невелику ширину захвату (6 м), трактора John Deere 8410 потужністю 160 к. с. цілком достатньо для нормальної роботи. Витрати пального становлять 8–9 л/га на складному рельєфі.

Восени, за словами фермера, працювати важче – ґрунти сухі і є велика грудка, весною, відповідно, цих проблем немає. Робоча швидкість – у межах від 9 до 12 км/год. За світловий день вдається обробити 50-60 га – все залежить від форми й розміру полів, а також довжини гонів.

«Сервіс компанії «А-Терра», з якою працюємо вже не перший рік, на дуже високому рівні. Мені є з чим порівнювати – в господарстві маємо багато техніки інших виробників, і до нас приїжджають спеціалісти різних дилерів. Я бачу, як вони працюють, і тому можу сказати, що ця компанія ставиться до своєї роботи дуже відповідально», – додав Василь Таращук.

Нагадаємо, культиватор Korund ідеально готує посівне ложе навіть на перезволоженому ґрунті.