Агрономія
Головне:
Агрономія

Кукурудзу і горох у СФГ «Ай-Петрі» на Запоріжжі замістив ріпак

У фермерському господарстві «Ай-Петрі» на Запоріжжі площі під горохом скоротили на користь озимого ріпаку, а від вирощування кукурудзи практично відмовились.

Про це AgroTimes розповів голова ФГ «Ай-Петрі» Олександр Мовчан.

За його словами, після кількох неврожаїв кукурудзи через кліматичні зміни у господарстві вирішили поступово скорочувати площі під цією культурою, яка раніше займала 25% площ.

«У 2017 році кукурудза в нас вимерзла, у 2018-му не вродила через сильну посуху і ми поступово почали відмовлятися від неї, а вже цього року посіяли лише для пайовиків, – пояснив фермер. – Горох у нас теж займав раніше 25%, втім, через несприятливі погодні умови та зниження ціни посіви цієї культури скоротили на 60%».

Вивільнені площі у господарстві з кількох причин зайняв озимий ріпак. По-перше, в умовах частих посух у ФГ «Ай-Петрі» вирішили збільшувати площі під озимими, аби захопити максимум осінньо-зимової вологи. По-друге, необхідно було внести корективи у сівозміну як один зі способів боротьби з бур’янами, зокрема, злаковими.

«За десять років роботи з no-till у нас змінився видовий склад бур’янів. Наприклад, боротися зі злаковими бур’янами у посівах озимого ячменю дуже складно. На озимій пшениці «найскладніший» бур’ян – це егілопс. У пошуку шляхів боротьби з бур’янами у нас у сівозміні з’явився ріпак. Подальші зміни площ під ним будуть залежати від того, скільки ми цього річ на ньому заробимо».

Нагадаємо, боротися з багаторічними бур’янами у посівах озимого ріпаку слід до сівби.

Журнали