Агрономія

Боротися з бур’янами егілопсами можна лише профілактичними заходами

Знищити рослини егілопсів – карантинного виду бур’янів, у процесі їх вегетації в посівах пшениці дією селективних гербіцидів неможливо через їх біохімічну близькість із рослинами культури. Тому появу рослин егілопсів на полі потрібно регулярно моніторити в господарствах, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Рослини егілопсів не складно контролювати в посівах інших культур, насамперед дводольних. Вони чутливі до дії селективних гербіцидів так само, як й інші види однорічних злакових бур’янів.

«Профілактичні заходи мають не лише забезпечити відсутність їх конкуренції рослинам сої, соняшнику чи буряків цукрових, а й унеможливити формування в орному шарі ґрунту запасів насіння егілопсів», – ідеться в повідомленні.

Потрібен також жорсткий контроль за якістю посівного матеріалу пшениці.

Такі заходи не вимагають істотних матеріальних затрат, натомість їх ігнорування потенційно здатне призвести до значних фінансових збитків у результаті наявності зернівок егілопсів в урожаї пшениці.

Наразі у зоні Степу зростають два види цих рослин – егілопс циліндричний і егілопс колінчастий. Наявність рослин егілопсів у посівах пшениці створює небезпеку засмічення партій зерна зернівками егілопсів. Зерноочисні машини не здатні сепарувати такі домішки. Домішки зернівок егілопсів у партіях зерна пшениці на експорт не допускається.

Нагадаємо, контроль бур’янів у компанії «Перше травня» забезпечують три агрозаходи.