Агрономія

Кукурудзі не подобаються фосфорні добрива «про запас», — дослідження

Кукурудзі не подобаються фосфорні добрива «про запас» — це довели науковці Лабораторії родючості ґрунтів та ґрунтозахисних технологій ННЦ «ІҐА імені О.Н. Соколовського у ході проведення дослідження, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Результати дослідження збалансування живлення кукурудзи на зафосфаченому ґрунті за ґрунтово-кліматичних умов північно-східного Степу України показали:

1. Зафосфачення ґрунту у вирощуванні кукурудзи призводить до порушення як азотно-калійного живлення рослин культури, так і погіршення надходження фосфору в рослини.

2. Дисбаланс живлення відбувається на тлі дефіциту мікроелементів.

3. Внесення в ґрунт азотних добрив у нормі від N90 та вище є необхідною умовою для розв’язання проблем елементного дисбалансу й ефективності застосуванням мікродобрив і регуляторів росту рослин.

4. А максимальний урожай кукурудзи за зафосфачення ґрунту можливо отримати тільки за умов застосування все ж таки повного мінерального добрива N90P60К40.

Натомість чимало науковців уважає, що запасне внесення фосфорних добрив дає змогу швидко створити високий рівень забезпеченості ґрунту фосфором і підтримувати його певний період. Разом із тим публікації щодо впливу залишкових фосфатів добрив на врожайність сільськогосподарських культур й ефективність свіжовнесених добрив, особливо тривалість їх післядії на різних типах ґрунтів, не мають однозначності.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!