Агрономія
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Агрономія

Кукурудзі не подобаються фосфорні добрива «про запас», — дослідження

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Кукурудзі не подобаються фосфорні добрива «про запас» — це довели науковці Лабораторії родючості ґрунтів та ґрунтозахисних технологій ННЦ «ІҐА імені О.Н. Соколовського у ході проведення дослідження, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Результати дослідження збалансування живлення кукурудзи на зафосфаченому ґрунті за ґрунтово-кліматичних умов північно-східного Степу України показали:

1. Зафосфачення ґрунту у вирощуванні кукурудзи призводить до порушення як азотно-калійного живлення рослин культури, так і погіршення надходження фосфору в рослини.

2. Дисбаланс живлення відбувається на тлі дефіциту мікроелементів.

3. Внесення в ґрунт азотних добрив у нормі від N90 та вище є необхідною умовою для розв’язання проблем елементного дисбалансу й ефективності застосуванням мікродобрив і регуляторів росту рослин.

4. А максимальний урожай кукурудзи за зафосфачення ґрунту можливо отримати тільки за умов застосування все ж таки повного мінерального добрива N90P60К40.

Натомість чимало науковців уважає, що запасне внесення фосфорних добрив дає змогу швидко створити високий рівень забезпеченості ґрунту фосфором і підтримувати його певний період. Разом із тим публікації щодо впливу залишкових фосфатів добрив на врожайність сільськогосподарських культур й ефективність свіжовнесених добрив, особливо тривалість їх післядії на різних типах ґрунтів, не мають однозначності.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!