Агрономія

Кукурудза може постраждати від зафосфаченого ґрунту

Важливими елементами у раціоні кукурудзи є сірка й кальцій, а також низка мікроелементів, серед яких цинк, марганець, мідь і бор. Проте баланс елементів на зафосфаченому ґрунті суттєво змінюється, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Відомо, що внесені в ґрунт водорозчинні фосфати переходять у водонерозчинні зі складним сполученням різноманітних форм, часто взаємно протилежних за своїми хімічними, фізико-хімічними й біологічними властивостями. За надлишку фосфор, не використаний рослинами, накопичується в ґрунті в менш доступній формі.

Крім того, що велика кількість фосфору, як і азоту, може призвести до токсикозу рослин кукурудзи, фосфорний надлишок заважає поглинанню інших елементів живлення, зокрема, заліза, цинку, міді, магнію, кобальту, зменшує надходження рослинам бору та марганцю й сприяє дефіциту калію.

Механізми, що визначають ефективність поглинання рослинами азоту й фосфору, є взаємозалежними. За погану забезпеченість рослин фосфором поглинання амонійного азоту в корені скорочується через порушення синтезу органічних кислот.

І, навпаки, через брак азоту потреба рослин у фосфорі знижується ослабленням процесів синтезу органічних сполук, що містять фосфор. В умовах браку азоту поглинання фосфору може знижуватися до 30% його показників за достатню забезпеченість азотом.

Азотні добрива поліпшують використання фосфору рослинами.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!