Агрономія
Головне:
Агрономія

Озима пшениця може стати причиною ґрунтовтоми

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

У ході проведення дослідження науковці виявили прояви ґрунтовтоми у вирощуванні кукурудзи. Приводом для дослідження стали фенотипічні прояви пригнічення розвитку рослин кукурудзи, які мали плямистий характер розташування на дослідній ділянці, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Культурою-попередником кукурудзи була озима пшениця з плямами бур’янистої рослинності. Під сівбу кукурудзи було виконано тільки мінімальний обробіток ґрунту.

У ході аналізу було встановлено, що ґрунт здорових ділянок містить феноли в кількості 3,62±1,32 мг/кг ґрунту, а ґрунт хворих ділянок — у кількості 5,88±2,14 мг/кг ґрунту. Тобто підвищення вмісту фенолів у ґрунті з проявом ґрунтовтоми становить 62,4%, що підтверджує саме фенольну природу розвитку в цьому разі ґрунтовтоми.

Ґрунтовтома це втрата продуктивності ґрунтів через порушення сільськогосподарських та/або інших виробничих технологій, що призводить до руйнування структури ґрунтів, накопичення специфічних забруднювальних речовин, знищення корисних мікроорганізмів і збільшення кількості хвороботворних організмів.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

2 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

фенольные соединения - один из факторов защиты растений от патогенов. На почвах с патогенами растения вынужденно выделяли фенольные соединения. которые и накапливались в почве. С другой стороны, повышенное выделение фенольных соединений кукурузой могло стать то, что данная кукуруза была генномодифицирована. (ГМО).

2

Ошибка в названии заметки. В самой заметке написано, что у кукурузы после пшеницы зафиксирована почвоусталость. То есть пшеница стала причиной почвоусталости у кукурузы.