Ризики втрати врожаю пшениці KSG Agro диверсифікує на стадії підбору сортів
В агрохолдингу KSG Agro, підбираючи сорти озимої та ярої пшениці для сівби у промислових масштабах, умовно ділять їх на три частини. Таким чином компанія диверсифікує ризики втрати врожаю пшениці на полі.
Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор із виробництва KSG Agro Дмитро Ємельченко.
За його словами, перша група – це сорти імпортної селекції: переважно німецька, австрійська та чеська. У другій – сорти селекції Одеського інституту зернових культур НААН). Решта 30% сортів належать селекції інших вітчизняних інститутів (зокрема, Інституту фізіології рослин і генетики НАНУ).
«У кожної селекції є слабкі та сильні сторони, а групування дає можливість відібрати сорти з різними термінами дозрівання, з різними властивостями, зокрема, стійкістю до хвороб і шкідників, до посухи та вилягання», – пояснив він.
Так, через різні погодні умови одного року кращий результат дає ранньостигла пшениця, іншого – середньостигла. Тому робити ставку на один період дозрівання є справою дуже ризикованою, зауважує агроном.
За підсумками попереднього сезону добре проявили себе вітчизняні сорти, а німецькі – навпаки, поступалися і в урожайності, і у якості зерна (по вмісту білку та клейковини).
«Українські пшенички традиційно витягують на другий клас за якістю. Для нас це важливо, адже на сьогодні різниця в ціні між продовольчим і фуражним зерном становить близько 200 гривень, а за врожайності 4 т/га – це 800 гривень – серйозний економічний показник, ради якого варто боротися за показники», – пояснив директор з виробництва KSG Agro.
Нагадаємо, правильний добір сортового складу знизить ризики втрати врожаю пшениці.